Každému z nás se občas stane, že potřebujeme pomoci s počítačem. Obvykle začneme tím, že kontaktujeme technickou podporu. K tomu obvykle jdeme na internetové stránky dané firmy. Ty totiž obvykle mají chatovací okno, kam můžeme napsat svůj problém. Nápad je to samozřejmě velmi dobrý, ovšem ukazuje se, že provedení poněkud pokulhává. Tím hlavním problémem, se kterým se lidé setkávají, je fakt, že se zde používá primárně automatických odpovědí, které píší na základě daných dotazů roboti.
Funguje to jednoduše tak, že systém najde v otázce určitá klíčová slova a podle nich nabídne odpověď. Problém však je, že ony potíže bývají poněkud složitější. Často se tak stane, že ona odpověď vůbec neodpovídá tomu, na co jsme se ptali. To však znamená, že nám v podstatě vůbec nepomůže, a tedy nesplní úkol, pro který byl vytvořen. Proč jej tedy firmy využívají?
Jedním z hlavích důvodů jsou samozřejmě peníze. Je totiž jasné, že AI systém je mnohem levnější, než platit zaměstnance, kteří by seděli u počítače 24 hodin denně. Zvláště když si obvykle manažeři myslí, že valná většina problémů, se kterými se lidé na danou firmu obrací, jsou triviální a skutečně by je mohl vyřešit i robot. Problém však je, že to tak nefunguje.
Jistě, je zde potřeba zde uvážit také fakt, že lidé se na technickou podporu neobrací až tak často. Případný zaměstnanec by tak trávil většinu času v podstatě tím, že by jen seděl u počítače a čekal, zda se náhodou někdo neozve. A to je rozhodně velmi neefektivní využití času zaměstnance.
Jak by se to tedy dalo vyřešit? Není to jednoduché. Žádná z možností, které máme v současné době k dispozici, rozhodně není ideální. Bohužel, zaměstnavatelé nemají jinou možnost. Dávat peníze v podstatě zbytečně se jim totiž v žádném případě nevyplatí, naopak, mohlo by to pro ně být likvidační. Musíme se tedy smířit s tím, že v technické podpoře budou lidé stále častěji potkávat v technické podpoře roboty.