Také se vám někdy stalo, že jste procházeli chatovou oblastí kolem desítek rekreačních objektů, prohlíželi si jednotlivé stavby a pozemky, až vás zaujalo několik stavebních řešení natolik, že jste si je vyfotili nebo alespoň poznamenali a začali pak podle nich doma vytvářet něco v podobném duchu? Toto je celkem běžnou součástí života, rádi se inspirujeme tvůrčím úsilím druhých lidí, a chceme také sami sobě dokázat, že to umíme a zvládneme i my, a hlavně také budeme užívat to, co se nám líbí.
Na chatách mohou být inspirativní střešní krytiny, komíny, okna a okenice, kamenné obklady fasád, terasy, balkony či lodžie, a samozřejmě i zahradní architektura a krásná okolní květinová výzdoba. Chaty bývají oplocené mnoha způsoby a jedním z těch inspirativních je i betonový plot se dřevem montazmpc.cz. Co tím máme na mysli?
Jedná se o základ z betonových sloupků a spodní řady betonových desek v podobě přízemního soklu, jehož výška může být přibližně mezi půl metrem až sto dvaceti centimetry. Na betonové pláty se pak pokládají dřevěné latě, a to zpravidla ve vodorovné poloze a v kontrastních výrazných barvách. Kombinace betonu a dřeva tu vytvoří velmi působivé a zajímavé prostředí, které zvláště v chatové kolonii bude patřičně zdobit tamní kolorit.
Dřevěné latě můžete pokládat přímo na sebe, anebo mezi nimi nechávat centimetrové rozestupy, ale takto to vypadá příliš lacině. Zkuste raději latě pokládat přes sebe v mírném sklonu přibližně třicetistupňovém, bude to více prostorové a atraktivní.
Latě by mohly být opatřené lazurou v odstínu třešeň nebo olše, a barva betonu se k tomu hodí buď výrazně kontrastní, například světle šedá, anebo naopak přibližující se sytosti lazury dřeva, ale v trochu odlišném odstínu, tedy například k červenohnědé lazuře dřeva dekoru třešeň tmavě hnědý dekor betonu. Nesnažte se ale nikdy trefit stejnou barvu a stejný odstín i světlost betonu i dřeva, nepodaří se vám a to a naopak to bude vypadat podivně.