Tabák jako takový, který kouříváme v cigaretách je velmi škodlivý. A to proto, že při kouření dochází ke spalování tabáku. A při něm vzniká kouř, který v sobě obsahuje obrovské množství škodlivých látek, které mají velmi špatné dopady na naše zdraví. Dokonce v některých studiích dokládají, že v tabákovém kouři je až 7000 chemických látek. A dokonce bylo prokázáno, že až sedmdesát z nich jsou prokazatelně rakovinotvorné látky. A přesto je pořád tolik lidí, kteří si dobrovolně ničí zdraví a tím pádem si i zakládají na vznik rakoviny. Ale závislost na tabáku je také veliká. Ale co takhle zkusit kouřit vodní dýmku? V poslední době se kouření vodní dýmky dost věnovali a bylo zde jasné, že i kouření vodní dýmky je škodlivé. A že se dokonce v tabáku vodních dýmek nachází více jedovatých látek než v cigaretách. Ale vodní dýmku také nekouříte několikrát denně , ale spíše jen svátečně.
A jak se tedy správně vodní dýmka čistí? Jestli si myslíte, že vyčistit vodní dýmku je něco složitého, tak se mýlíte. Tato činnost vám nezabere mnoho času, ale věnovat byste se jí určitě měli. Tělo vodní dýmky byste se měli pokusit udržovat v dokonalé čistotě. A k tomu budete potřebovat speciální tyčinku, která vám pomůže se do těla vodní dýmky dostat. Tato tyčinka je tak tenká, že se s ní dostanete jak na začátek těla až po jeho konec. Potom je nutné tuto trubku vypláchnout vodou a nechat dokonale vyschnout. A na konec si vždy nechávejte ventil, který nejdříve povolte.
A jak vyčisit vodní dýmku? Vyndejte kuličku, která by vám jinak mohla překážet a zase tenkým drátkem vyčistěte otvor. A máte hotovo. A můžete zase vaši oblíbenou vodní dýmku znovu použít. Dýmka se vždycky čistí po každém kouření. Ale nečistěte ji samozřejmě hned, ale počkejte si až dokonale vychladne. A na čištění používejte zásadně jenom vodu a vyhněte se všem mycím prostředkům a zkuste vsadit n přírodní varianty. Například vám udělá velmi dobrou službu citron a soda. Korunku udržujte v čistotě bez černých špinavých usazen po tabáku. Hadici byste měli měnit alespoň jednou ročně a náustky si zvykněte čistit vodní horkou parou a tím si zajistíte dokonalou dezinfekci. A v neposlední ředě budete potřebovat čistou vázu. A to znamená bez veškerých usazenin a plaku. Jen při čištění vázy je povoleno ta trocha jaru anebo jiného prostředku na usazeniny.