Když přijdeme domů z práce, a převlékáme se do civilního oblečení, očekáváme, že bude natolik pohodlné, že se v něm budeme cítit mnohem lépe, než v tom, v čem jsme právě přišli. První dojem obvykle takový bývá, ovšem za pár okamžiků se může pokazit některými nepříjemnostmi.
Tříčtvrteční sportovní kalhoty – volné domácí tříčtvrteční tepláky ze stoprocentní bavlny, to je opravdu pohodlné oblečení, ale jestliže jsou stažené v pase šňůrkou, k pohodlí to bude mít daleko. Příliš utažená šňůrka signalizuje škrcení v pase, a příliš povolená zas propůjčuje teplákům sice velmi neformální styl, ale aby vám oděv padal ke kolenům při každém pátém kroku, tak to opravdu nemáte zapotřebí. Pokud ovšem do pasu našijete pásek suchého zipu, budete tepláky upínat přesně podle potřeby velmi pružně, a nebude vás už nic škrtit.
Pyžamo – někdy se stává, že trávíme v pyžamu i celý den, například jsme nemocní nebo se nám jen nechce vstávat, a tak lenošíme nebo se pohybujeme po bytě v pyžamu a provádíme tu běžné denní činnosti naboso, což je příjemné hlavně v létě nebo v zimě, pokud máme doma podlahové topení. U pyžama také platí zásada, aby bylo pohodlné, aby neškrtilo a zároveň nepadalo. Guma v pase většinou škrtí nebo nedostatečně upíná, a tak tu pásek na suchý zip také najde praktické uplatnění.
Rukávy u bundy a mikiny – toto je velmi častý případ trablí v domácnostech, přitom je lze řešit velmi efektivně a rychle. Jestliže jsou rukávy u mikiny nebo bundy vytahané nebo již z výroby příliš široké a neobepínají zápěstí, budou vám sklouzávat přes dlaň, což je nepříjemné v situacích, kdy potřebujete mít volné ruce. Neustálé popotahování rukávů je velmi otravné a zdržuje to při práci i při běžném pohybu v domácnosti, na zahradě nebo v přírodě. Stačí pak našít pásek suchého zipu na rukávy a upínat je podle potřeby tak, jak to umožňují například někteří výrobci outdoorového oblečení.